Ozeleň svoj bytový dom

VYHLASUJEME NOVÉ KOLO SÚŤAŽE

! Prihláste sa do 30. apríla 2021 !

Martin a František o projekte Ozeleň svoj bytový dom

Máte pri bytovom dome neupravenú plochu, ktorá môže vyzerať inak?

Radi by ste ju zmenili tak, aby prinášala radosť všetkým obyvateľom bytového domu?

Chcete aby okolie vášho bytového domu bolo zelenou oázou a miestom vhodným k oddychu?

Každý z nás si zaslúži bývať v príjemnom prostredí, ktoré ho nabije pozitívnou energiou. Aj okolie bytových domov sa dá upraviť tak, aby tento priestor obyvatelia vnímali ako svoj domov či ako miesto oddychu a relaxu. Práve toto bolo našim cieľom pri koncipovaní projektu „Ozeleň svoj bytový dom“.

Aj bytové domy môžu za pomoci Martina a Františka z relácie Nová záhrada získať novú perspektívu v podobe novej zelene, či úpravy prázdnej a nevyužitej plochy. Preto naše združenie v spoluprácu s reláciou Nová záhrada pripravilo projekt obnovy a revitalizácie “zelených” priestorov pri bytovom dome. Martin a František vytvoria projekt pre vybraný bytový dom, ktorý bude najúspešnejší v splnení podmienok súťaže:

  1. napíšte nám rozmery priestoru, ktorý chcete projektom revitalizovať
  2. pošlite aspoň dve jeho fotografie z rôznych uhlov
  3. určite dôvody prečo by mal vyhrať práve váš bytový dom

Najneskôr do 30. apríla 2021 nám uvedené informácie pošlite na adresu 

novazahrada@lepsiasprava.sk

Vybranému bytovému domu bude vypracovaný projekt a návrh realizácie

Prvé kolo súťaže Ozeleň svoj bytový dom

Na našej jarnej konferencii LEPŠIA SPRÁVA 2019 prebehlo vyhodnotenie prvých projektov súťaže „Ozeleň svoj bytový dom“, do ktorej bolo možné sa prihlásiť do konca januára 2019. Toto vyhodnotenie prebehlo aj za účasti Martina a Františka z Novej záhrady, ktorí nám bližšie priblížili ako prebiehali prípravy projektov pre ten ktorý bytový dom. Napokon vyhlásili víťazný projekt pre bytový dom, ktorý do súťaže prihlásila Juliana Michaláčová z HEURA services s. r. o. Juliana ako hlavnú cenu získala wellness pobyt v hoteli Sitno**** vo Vyhniach. Výherkyni gratulujeme a veríme, že si svoju výhru užije.

Počas leta 2019 bol výherný projekt zrealizovaný a v súčasnosti sa zrevitalizovanej ploche bytového domu tešia všetci jeho obyvatelia, ktorí túto komunitnú záhradku využívajú naplno. Fotografie priestoru PRED a PO budú určite inšpiráciou aj pre ďalších z vás, ktorí rozmýšľate nad zapojením sa do našej súťaže. Verte nám, že nemáte čo stratiť, práve naopak, iba získať. Prihlásením sa do súťaže môžete získať krásne prostredie svojho bytového domu, v ktorom sa bude dobre bývať nielen vám, ale aj vašim deťom a celému vášmu okoliu. Neváhajte, zapojte sa do našej súťaže a bývajte krásne!

Návrhy projektov 3 finalistov

Zrealizovaný projekt na Leškovej ulici

Druhé kolo súťaže Ozeleň svoj bytový dom

Po takto úspešnom projekte sme sa rozhodli pokračovať a začiatkom leta sme vyhlásili druhé kolo súťaže „OZELEŇ SVOJ BYTOVÝ DOM“. Mnohých predsedov aj samotných zástupcov vlastníkov motivovali výsledky prvého kola súťaže, preto sme sa tešili mnohým prihláseným. Napokon zvíťazila novostavba so zanedbaným priestorom bez prístupu k slnku z Bratislavy. Pre chalanov z novej záhrady sú však aj takéto ťažké podmienky výzvou, a tak sa nezľakli a projekt na revitalizáciu tohto priestoru predstavili na jesennom III. Interaktívnom kongrese LEPŠIA SPRÁVA 2019, ktorý sa konal opäť v hoteli Sitno**** vo Vyhniach. Ako samotný projekt vyzerá si už môžete pozrieť na fotografiách. Už teraz sa všetci tešíme na konečný výsledok a ako bude vyzerať zanedbaný priestor po zásahu odborníkov Františka a Martina.

Návrh projektu bytového domu v Slnečniciach

Tretie kolo súťaže Ozeleň svoj bytový dom

No a do tretice bol výherca nášho tretieho kola súťaže Ozeleň svoj bytový dom vyhlásený opäť na ďalšom z našich kongresov, tentokrát na jarnom IV. kongrese LEPŠIA SPRÁVA 2020, v hoteli Sitno**** vo Vyhniach. Ďakujeme všetkým prihláseným. Tentokrát bolo na nový projekt revitalizácie zelene pred bytovým domom vybrané spoločenstvo vlastníkov SVB Dúha z Nového Mesta nad Váhom. František a Martin spracovali projekt na skrášlenie vchodového priestoru bytového domu. V prípade realizácie projektu sa s vami určite podelíme o výsledok.

Štvrté kolo súťaže Ozeleň svoj bytový dom

Chlapci z Novej záhrady nezaháľali ani počas roku 2020 a na štvrtom kole súťaže si dali naozaj záležať. Tentokrát pripravili až tri projekty a tak potešili až tri prihlásené bytové domy, ktoré dostanú šancu na spríjemnenie pobytu obyvateľom v ich bezprostrednej blízkosti. Tešíme sa, že každým kolom sa prihlasuje viac a viac bytových domov, z čoho vyplýva, že obyvateľom záleží na mieste kde bývajú aj na utužovaní susedských vzťahov.

Video vyhodnotenie IV. kola súťaže Ozeleň svoj bytový dom

SVB Internátna 63-69 z Banskej Bystrice

SVBaNP Lieskovská cesta 10 vo Zvolene

Bytový dom, Nová Ves 555 v Dunajskej Strede

Neváhajte už ani chvíľku a spríjemnite sebe, či bytovým domom vo vašej správe, susedom a priateľom okolie! Prihláste sa do našej súťaže a užívajte si nový pocit domova spolu s vašimi blízkymi.

Viac nezobrazovať
Lepšie správy