Blogy a články

Do komunikácie, priatelia!

09. 08. 2018 - Ing. Miloslav Frečka

Čítal som svojho času článok v novinách o super výkonných počítačoch. Spomedzi mnohých charakteristík, ktoré takéto výkonné mašiny majú, ma oslovila tá – podľa odborníkov – najdôležitejšia. Rozhoduje vraj o tom, ktorý z týchto strojov je tak pri spracovaní údajov a informácií, ako aj pri realizácii potrebných operácií s nimi, najvýkonnejší. Napísali, že pre mohutnosť výkonu počítača nie je ani tak dôležité, ako veľký svojou vybavenosťou alebo počtom svojich komponentov je.

Najdôležitejšie je podľa odborníkov to, ako rýchlo a presne jednotlivé komponenty počítača medzi sebou komunikujú. Heuréka! Mám to! (Skríkol som v duchu.) Možno mi práve táto informácia „zaťala do živého“ ako sa hovorí, keď som ju čítal. Lebo som práve v tom období chystal schôdzu vlastníkov bytov nášho domu. Veď to vôbec nie je len o počítačoch, hovorím si, ale na dvesto percent 🙂 to platí aj o správe bytových domov.

Výkon správy bytových domov ukrutným spôsobom závisí od rýchlosti a presnosti komunikácie ľudí, ktorí sú v nej zainteresovaní. Je pritom úplne jedno, či ide o organizáciu schôdze vlastníkov bytov, realizáciu odpočtov meračov, upratovanie a udržiavanie poriadku v dome, opravu nedostatkov plynových zariadení alebo schvaľovanie rozhodnutí potrebných pre dom s potrebným počtom vlastníkov bytov.

Najlepšie výkony v tomto smere dosahujú domy, v ktorých najlepšie komunikujú správca, orgány spoločenstiev a vlastníci bytov ako skupina aj ako jednotlivci. Tak, že vždy rozhodujúca väčšina vlastníkov má a chápe presne tú informáciu, ktorú má mať a rozumieť jej v správnej chvíli, potrebnej pre výkon činnosti, ktorú práve vtedy je potrebné urobiť. A naopak. V bytových domoch, kde je komunikácia mizerná, sa aj výsledky správy takéhoto bytového domu dajú nazvať podobným prídavným menom. Netvrdím, že komunikácia všetko „vytrhne z biedy“, ale rozhodne patrí medzi základné piliere lepšej správy bytových domov.

Takže: Do kvalitnej komunikácie, priatelia! 🙂


1 komentár

  1. Vzácnosť bdelej komunikácie som si uvedomil po tom, čo sme zo schôdzovne, napriek „pripravenosti“, odchádzali z dlhým nosom. Mne je hej, keď ich poznám po mene, ale sused suseda z vedľajšieho vchodu pozná iba výnimočne a to stojíme pred dôležitým rozhodnutím. Ako sa cítia „odrazu“ v bezprostrednej bllízkosti, neznámi-známi, natisnutí na seba? Prichádzajú z komfortu svojích obývačiek do pohostinnosť postrádajúcej suterénnej miestnosti, rozhodovať o veciach, ktoré zásadným spôsobom ovplyvnia ich životy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Všetky polia sú povinné.



Viac nezobrazovať
Lepšie správy