Blogy a články

Aj Váš dom si zaslúži starostlivosť

05. 09. 2022 - FAMUS s.r.o.

Firmu FAMUS s.r.o. už iste mnohí poznáte a viete, že sa venuje sanáciám fasád a stavebných systémov. Okrem našich štandardných služieb, ako sú umývanie a nátery bytových domov, ktoré už viacerí z vás využili, ponúkame aj rôzne ďalšie činnosti ktoré zveľaďujú a spríjemňujú život obyvateľov.

Starostlivosť o strechu je kľúčová

Ak by sme sa viacerých ľudí spýtali na názor, čo predstavuje základ domácnosti, pre mnohých by to bola práve strecha nad hlavou. Strecha tvorí neoddeliteľnú súčasť každej stavby, a preto  by mala byť v prvom rade kvalitná. Netreba preto zabúdať na jej starostlivosť. Práve strecha je vystavovaná mnohým poveternostným vplyvom, je napádaná organickými a atmosférickými nečistotami. Správnou starostlivosťou dokážeme strešnej krytine predĺžiť životnosť o niekoľko rokov. Strecha, ako taká, vydrží  desiatky rokov, avšak každý strešný defekt sa na nej dokáže nepriaznivo podpísať a tým ovplyvniť jej životnosť. Preto by ste mali zbystriť pozornosť pri každom náznaku, ktorý napovedá, že so strechou niečo nie je v poriadku a zavolať odborníkov z našej spoločnosti, ktorí Vám poradia.

Radi vám pomôžeme s kompletnou renováciou strešnej krytiny, náterom strešných krytín, ako aj s ich umývaním a impregnáciou.

Nátery v bytovom dome : ako na to?

Chodíte každý deň vo vašom bytovom dome okolo zhrdzavených alebo zanedbaných miest? V tom prípade je najlepší čas si najať profesionálov na maľovanie! 

Vďaka novým náterom môžu aj miesta, ktoré vyzerajú zúfalo škaredo, získať nový punc, a vy  budete mať opäť pocit výnimočnosti. Ako na to, aby všetko vyzeralo tip-top?

Iba profesionáli sa ľahko a rýchlo postarajú o všetko v dome, čo si žiada náterovú renováciu. V cene služieb sú zahrnuté dlhoročné skúsenosti, vďaka ktorým je práca kvalitná a rýchla. Ak si myslíte o niektorých miestach, že nutne potrebujú výmenu alebo rozsiahlejšiu rekonštrukciu, zverte sa do rúk odborníkom na nátery a maľovanie. Poradíme Vám aký typ farby je vhodné použiť na daný povrchNemusíte sa teda zdržiavať študovaním literatúry alebo hľadaním informácií na webe. Naša firma používa iba kvalitné interiérové nátery od firmy STO.

Treba si  dávať pozor na nepreverené firmy a dbať na to, aby firma mala webovú stránku a najmä svojich overených pracovníkov. Iba v takom prípade sa môže spoločnosť za  zamestnancov zaručiť a postarať sa o to, aby boli kvalitne vyškolení. Najnižšia cena nezaručuje aj automatickú kvalitu odvedenej práce.

Najviac prehliadané dažďové zvody

Dažďové zvody, či už vodorovné alebo zvislé, patria k neodmysliteľnej súčasti bytových domov. Mnohokrát sú ale prehliadané a nekontrolované. V mnohých prípadoch sú tieto zvody súčasťou fasády a ich poškodenie, prípadne upchatie, prispieva k javu, kde nahromadená voda neodteká správnym smerom, začne sa vylievať na fasádu bytového domu a spôsobuje tak väčšiu degradáciu a vymývanie omietky. Následná zvýšená vlhkosť je ,,vhodnou pôdou“ pre tvorbu organických nečistôt na fasáde a neskôr aj k vzniku mikrotrhlín a možnému poškodeniu až samotného zatepľovacieho systému. Pri mnohých bytových domoch sa nachádzajú dreviny ktoré sú najčastejším dôvodom upchávania zvodového systému, ďalej sú to mŕtve živočíchy a v neposlednom rade zub času, ktorý sa podpíše na každom materiáli.

Dažďové zvody by sa mali pravidelne dva krát do roka kontrolovať a raz do roka pravidelne prečistiť. Odporúčame kontrolu vždy pred zimou, následne po zime, kvôli škodám ktoré mohlo spôsobiť toto ročné obdobie. V prípade záujmu, sa Vám radi o zvody postaráme, skontrolujeme ich, vyčistíme, opravíme a v rámci našej služby zimnej údržby odstránime sneh, ľad a cencúle.

Ako účinne odstrániť Graffiti a nepoškodiť pri tom fasádu

Keď sa na vašom dome objavia graffiti, nezaujíma vás, či okolo prešiel Rembrant alebo obyčajný mladík so sprejom v ruke. Fasáda je zničená a vám neostáva nič iné, len premýšľať, ako sa zbaviť „umeleckého diela“, ktoré vám ostalo na budove. V žiadnom prípade neodporúčame, aby ste sa do  odstraňovania náteru púšťali sami. Aj keď sa môže zdať, že situácia je viac ako zúfalá, môžete si narobiť ešte viac škody a tým fasádu nenávratne poškodiť a následne predražiť jej opravu. Odstraňovanie graffitov z fasád domov patrí k vysokokvalifikovaným prácam, ktoré vykonávajú vyškolení technici. Ak sa potrebujete zbaviť pouličného umenia, kontaktujte nás a my váš problém vyriešime. Je dôležité vopred zdôrazniť, že úspešnosť odstránenia grafitov sa pohybuje v rozmedzí od 60 – 90 %. Pri niektorých typoch povrchov ušľachtilých materiálov (mramor, teraco, žula, prírodný kameň) sa sprejová farba môže dostať hlboko do štruktúry materiálu a je problematické ju dokonalo odstrániť. Odstránenie grafitov je v takýchto prípadoch komplikované.

Po odstránení grafitov zostávajú na niektorých miestach tiene, ktoré ani pri opakovaných pokusoch nie je možné odstrániť. Pri fasádach a štruktúrovaných omietkach je potrebné dopredu počítať s tým, že pri odstraňovaní grafitov z neošetrených povrchov odstránime tiež farbu fasády.

V praxi postupujeme následovne: graffity zoslabíme na najväčšiu možnú mieru a poškodené miesto aplikujeme novú fasádnu farbu. Zamaľovať grafity ihneď a neodstraňovať ich, nie je vhodným riešením a neprináša uspokojivý výsledok, keďže väčšinou presvitajú a ich pôvodné kontúry sú viditeľné.

Problémom pri odstraňovaní graffitov sa dá predísť nanesením antigraffitovej ochrany, ktorá nám zaručí 100% odstránenie všetkých graffitov z vaších plôch a povrchov. Je to jediný možný spôsob ako zaručiť ich odstránenie bez poškodenia alebo zmeny farby podkladu. Antigrafiti ochrana je jedno z najlepších riešení, ako ochrániť povrch pred nežiaducim znečistením. Zároveň tento náter ochráni povrch, či fasádu, aj od bežného znečistia a nedovolí tak špine a nečistotám sa zažrať  hlboko do štruktúry povrchu.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Všetky polia sú povinné.Viac nezobrazovať
Lepšie správy