Blogy a články

Aká je najvyššie hodnotená podmienka na zlepšenie pohodlia a spokojnosti? Optimálna vnútorná teplota!

01. 08. 2022 - Uponor, s.r.o.

Optimálna úroveň tepelnej pohody – pocit tepla alebo chladu v prostredí – je dnes nevyhnutnosťou vo všetkých budovách: obytných, priemyselných, komerčných, privátnych, ako aj v bytových domoch s viacerými bytovými jednotkami. Rôzne štúdie v skutočnosti dokazujú, že úroveň tepelného komfortu je najvyššie hodnotenou podmienkou na zlepšenie pohodlia a spokojnosti.

Klimatizácie: hluk a prievan

Tieto systémy produkujú teplý alebo studený vzduch, zrýchľuje sa prúdenie vzduchu, čím dochádza k prievanu. Navyše, čím rýchlejšie vzduch prúdi, tým väčšia je výmena tepla. Po určitom čase sa prievan prejaví chladom a nepríjemnými  účinkami vetra, najmä ak sú ľudia priamo vystavení zdroju chladu a tepla.

Okrem toho tradičné systémy nedokážu trvalo udržiavať optimálnu teplotu. Keď sa systém odstaví, dosiahnutá teplota sa veľmi rýchlo vytráca. Vykurovanie a chladenie pomocou klimatizácie navyše vyžaduje veľkú spotrebu energie.

 Hluk, ktorý vzniká počas prevádzky systému, je nepríjemný a pôsobí rušivo na väčšinu ľudí.

Riešenie?

Predstavte si Thermatop S od spoločnosti Uponor – sálavý vykurovací a chladiaci stropný systém, ktorý funguje predovšetkým na princípe sálania a výhodou je, že pracuje bezhlučne a neviditeľne v podhľadoch. Tento pokročilý systém na báze vody je vyvinutý pre zlepšenie komfortu v domácnostiach. Nevytvára prievan, je nehlasný, nenáročný na údržbu a jeho inštalácia je jednoduchá.

Pocíťte ideálne mikroklimatické podmienky na vlastnej koži

Thermatop S sa inštaluje priamo na podhľadovú dosku pre maximálnu účinnosť a zabezpečuje sálavé vykurovanie alebo chladenie miestnosti. Postupne ohrieva alebo chladí celú budovu a dokáže dlhodobo udržiavať dosiahnutú teplotu, čím vytvára trvalú teplotu počas celého roka.

Užívajte si bezproblémové zariadenie šetriace vaše zdravie

Pravdepodobne poznáte mnohé nepríjemné vedľajšie účinky bežných stropných klimatizácii, ktoré cirkulujú studený vzduch. Klimatizácia môže viesť k zdravotným problémom – najmä prechladnutie, horúčky, bolesti hlavy a únava. Thermatop S nevytvára žiadny prievan vzduchu, hluk ani fyzické nepohodlie, čím eliminuje všetky nepriaznivé vedľajšie účinky klimatizácie. Ľudia necítia ani nevidia žiadny mechanizmus alebo prvok, ktorý by aktívne chladil alebo ohrieval vzduch; majú pocit, že sa nachádzajú v optimálne regulovanom prostredí.

Objavte hygienické a bezpečné riešenie

V čase pandémie COVID-19 sa vynárala i otázka, či klimatizačné systémy nemohli vírus šíriť oveľa rýchlejšie. Hoci to dodnes nebolo vedecky dokázané, tieto obavy pretrvávajú, a to nielen v súvislosti s vírusom COVID, ale aj s inými vírusmi prenášanými vzduchom. Keďže Thermatop S je sálavý systém, ktorý nevytvára, nezvyšuje prúdenie vzduchu a nemá žiadne filtre ani prvky, ktoré by si vyžadovali čistenie alebo údržbu, je úplne bezpečný. Nemôže šíriť vírusy ani iné mikróby či plesne.

Buďte ekologický nielen k svojej peňaženke

Keďže je Thermatop S založený na sálavom princípe, ohrieva a chladí priestory s nižšou spotrebou energie ako tradičné systémy. Výsledkom je minimálne 20% úspora energie v dlhodobom horizonte.

Vyskúšajte kompletné riešenie

Uponor ponúka systémové riešenia, ktoré spĺňajú aj tie najzložitejšie požiadavky, od vykurovacích a chladiacich systémov až po zónovú reguláciu teploty v miestnosti.

Uponor Thermatop S je ideálnym riešením efektívneho vytvárania tepelne aktívnych plných sadrokartónových podhľadov na vykurovanie a chladenie v obytných budovách, zariadeniach s viacerými bytovými jednotkami, hoteloch, súkromných domoch a vilách.

Použitie Thermatop S je najefektívnejšie v nových stavbách. Napriek tomu môže byť vhodný aj pre staršie budovy, ak majú ich stropy dostatočnú výšku na inštaláciu stropného systému. Systém môžete inštalovať aj do starších budov, hodí sa aj pre renovácie a rekonštrukcie.

Systém Thermatop S je ideálnym riešením 2 v 1 pre miernejšie až teplejšie podnebie, ako sú regióny strednej, východnej a najmä južnej Európy. Vzhľadom na rýchle klimatické zmeny môžeme predpokladať, že už o 50 rokov budú letá oveľa teplejšie, a to aj na Slovensku.

Ak máte záujem dozvedieť sa viac a zistiť, či je Thermatop S ideálnym riešením pre vašu budovu alebo dom, kontaktujte nás na info-slovakia@uponor.com a my vám dohodneme bezplatné konzultačné stretnutie, na ktorom posúdime vaše potreby.

Uponor

V spoločnosti Uponor premýšľame o vode pre budúce generácie. Naša ponuka, vrátane bezpečnej dodávky pitnej vody, energeticky účinného sálavého vykurovania alebo chladenia a spoľahlivé infraštruktúry, umožňuje udržateľnejšie životné prostredie. Pomáhame našim zákazníkom v bytovej a komerčnej výstavbe, mestách, obciach, oblasti verejných služieb a v rôznych priemyselných odvetviach pracovať rýchlejšie a modernejšie. Uponor zamestnáva približne 3 900 odborníkov v 26 štátoch Európy a Severnej Ameriky

Viac informácií získate na www.uponor.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Všetky polia sú povinné.Viac nezobrazovať
Lepšie správy