Blogy a články

Ako ušetriť? Slnko faktúry neposiela.

12. 09. 2022 - Tomáš Jančařík, THERMO/SOLAR Žiar, s.r.o.

Termické kolektory je možné využiť na rôznych typoch budov – od malých rodinných domov, cez bytové domy, hotely, kúpaliská, penzióny, až po rôzne priemyselné objekty. Na bytových domoch sa slnečné kolektory využívajú na prípravu ohriatej pitnej vody. Ak zvažujete, akým spôsobom by ste mohli ušetriť a kompenzovať tak enormné zvyšovanie cien energíí, solárny systém na ohrev vody je jedným z najlepších možných riešení.

Dobre nadimenzovaný solárny systém na ohrev pitnej vody vie ušetriť investorovi aj viac ako 50% nákladov na jej ohrev. Záleží na mnohých faktoroch a obmedzeniach, no seriózna firma vždy vie nájsť riešenie a spravidla Vám ponúkne niekoľko možností.

Ekonomicky zmysluplné pokrytie ohrevu pitnej vody pomocou solárneho systému v bytovom dome je maximálne 50-60%. Čo však, ak nemám dostatok miesta na streche alebo dostatočne veľkú technickú miestnosť? Alebo zvažujem investovať iba do menšieho solárneho systému s následným neskorším rozšírením? Mnohí investori sa obávajú, že takýto menší systém nebude príliš efektívny a na úspore sa prejaví len minimálne. Omyl!

Práveže oplatí sa investovať aj do menšieho systému, ktorý bude slúžiť napr. len na predohrev vody a až následne sa bude dohrievať konvenčným spôsobom. Takýto systém pracuje na hranici svojich fyzikálnych možností, a preto je veľmi efektívny. Zároveň si treba uvedomiť, že zdvojnásobením počtu kolektorov nedosiahneme dvojnásobný energetický zisk alebo úsporu. Investor má však vždy na výber, podľa toho či je prioritou čo najnižšia vstupná investícia alebo čo najvyššie solárne pokrytie. Navyše, pri súčasných cenách energií sú solárne systémy rentabilné aj bez podpory štátu.

Ak hľadáte spoľahlivého partnera, neváhajte osloviť našu spoločnosť THERMO/SOLAR Žiar s.r.o.. Na svoje výrobky poskytujeme 12 ročnú záruku (najdlhšia na európskom trhu), naše solárne systémy fungujú už viac ako 40 rokov a to vo viac ako 70 krajách sveta. Svojim zákazníkom poskytujeme rozsiahly záručný aj pozáručný servis a odborné poradenstvo.

V prípade záujmu o návrh solárneho systému na váš bytový dom prosím vyplňte nasledujúci formulár: https://forms.gle/1yVCbbfvhrGpQzk46

Alebo nás prosím kontaktujte na tel. čísle +421 45 601 6080 alebo na obchod@thermosolar.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Všetky polia sú povinné.Viac nezobrazovať
Lepšie správy