Blogy a články

Byt môže skončiť v dražbe aj pre pár tisíc eur. Pandémia prinesie nových dlžníkov.

26. 03. 2021 - ZLSBD

Majiteľov bytov, ktorí nedokážu platiť mesačné zálohové platby, pribúda. Situáciu sťažuje aj hrozba nedoplatkov v ročnom vyúčtovaní. Ako sa brániť pred dražbou a čo robiť, keď narazíte na špekulantov?

Ak neplatíte zálohové platby za teplo, upratovanie spoločných priestorov či preddavky do fondu opráv, môžete prísť o strechu nad hlavou. Riziko sa začína už za hranicou 2000 eur, výška dlžnej sumy tak nemusí dosiahnuť ani pár percent hodnoty vašej nehnuteľnosti. Keďže dražba štartuje na nižšej sume, ako je trhový priemer, situáciu zvykli využívať aj rôzni špekulanti.

Oslovené správcovské spoločnosti pritom upozorňujú, že neplatičov bude pribúdať. Už dnes evidujú mierny nárast, na konkrétne čísla si však treba počkať. Dôvodom je strata zamestnania či pokles príjmov v dôsledku pandémie, pre ktoré majú už dnes mnohí majitelia bytov problémy s platením plnej výšky zálohových platieb.

Celý článok publikovaný na Aktuality.sk, pre ktoré poskytol rozhovor predseda ZLSBD JUDr. Mgr. Marek Perdík si môžete prečítať po kliknutí na tlačidlo nižšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Všetky polia sú povinné.Viac nezobrazovať
Lepšie správy