Blogy a články

III. workshop ZLSBD a Finlegalu bol vysoko bohatý na informácie

01. 07. 2019 - Mgr. Nina Sovič

Stretnutia vo Vyhniach začínajú byť v ZLSBD tradíciou. Videli sme sa tam na jar na konferencii Lepšia správa 2019, uvidíme sa v nich v októbri na kongrese Lepšia správa 2019 v dňoch 2. – 4. októbra a rozhodli sme sa Vyhne navštíviť aj v letnej sezóne. V spolupráci s partnerom Finlegal services, s.r.o. sme zorganizovali letný odborný workshop spojený s oddychom.

Mnohí z Vás pravidelne navštevujú naše semináre či konferencie a častokrát sa stane, že program je taký bohatý na množstvo informácií, že nestihnete počas diskusie dostať všetky odpovede na vaše otázky, či si vzájomne vymeniť svoje poznatky a postrehy. Tento dvojdňový workshop, ktorý sa uskutočnil 27. – 28. júna v hoteli Sitno**** vo Vyhniach, bol zameraný práve na otvorenú diskusiu nielen medzi prednášajúcim a účastníkom, ale aj medzi účastníkmi ako takými. Účastníci tak dostali príležitosť podeliť sa o svoje skúsenosti s kolegami a taktiež si vzájomne mohli vymeniť rady a nápady či návrhy na riešenie mnohých neľahkých problémov, s ktorými sa správcovia musia dennodenne vysporiadavať. 

Na workshope sa účastníci mohli dozvedieť niečo viac o trestnoprávnej zodpovednosti správcov bytových domov a okrem toho si vypočuli príklady z praxe, ku ktorým potom mohli diskutovať aj medzi sebou. Pomocnú ruku pri riešení ich aktuálnych problémov v danej téme im poskytol pán JUDr. Peter Golha z Generálnej prokuratúry SR. Predseda ZLSBD JUDr. Mgr. Marek Perdík predostrel zúčastneným návrhy legislatívnych zmien v oblasti správy bytového fondu, ktoré sa bude naše Združenie snažiť presadiť aj v Národnej Rade, a zjednodušiť tak výkon správy. Jedna vec je vzdelávať a udržiavať našich členov aj nečlenov v obraze a druhá vec je urobiť všetko preto, aby sa vám vaša práca vykonávala jednoduchšie a bez zbytočných problémov či prieťahov. Jednou z dominantných tém, ktorá zaujala všetkých zúčastnených bola určite prednáška o hlasovaní vlastníkov bytov a nebytových priestorov od našej kolegyne Mgr. Silvie Valichnáčovej, ktorá sa touto problematikou podrobne zaoberá. Vo svojej prezentácií poukázala na rôzne problémy súvisiace s aktuálnym znením zákona o vlastníctve bytov a nebytových priestorov a hlasovaním a taktiež dala účastníkom návod ako tieto problémy riešiť. Mnohí účastníci boli milo prekvapení novinkami z oblasti poistenia ako majetku, tak aj zodpovednosti za škodu, ktoré moderným spôsobom zastrešuje partner ZLSBD, spoločnosť Ferdinandy Consulting Slovakia s.r.o.

Menšou oslavou bolo prekonanie pomyselnej hranice v počte členov ZLSBD cez 150 000 bytov a nebytových priestorov. Ďakujeme všetkým členom, ktorí nám dôverujú a sú s nami a tiež SBD I. Košice, vďaka ktorému nám všetkým túto hranicu podarilo prekonať. 

Každý z 28 účastníkov z 12-ich správcovských spoločností a družstiev sa večer v príjemnom prostredí altánku niekoľkými vetami individuálne predstavil. Prekonali sme už aj tak malé spoločné bariéry a atmosféra sa tak po náročných prednáškach skvele uvoľnila. Myslím si, že môžem hovoriť za každého, ak napíšem, že si večer každý užil. Štvrtok bol jedným z najhorúcejších letných dní, a preto po skončení oficiálnej časti programu sa účastníci mali možnosť osviežiť vo vonkajšom bazéne. Neskôr večer na nás čakala pravá opekačka pod holým nebom. Padlo niekoľko rád ako opiecť „bezkarcinogénnu“ slaninu 😉 a praktickú časť si zopakujeme opäť v septembri na ďalšom workshope.

Dovtedy vám celý tím ZLSBD praje príjemné prázdniny!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Všetky polia sú povinné.Viac nezobrazovať
Lepšie správy