Blogy a články

Odborný seminár k problematickým otázkam bytového zákona mal úspech

16. 08. 2022 - Mgr. Nina Sovič, výkonná riaditeľka ZLSBD

Celkom netradične sme sa rozhodli zorganizovať odborný seminár uprostred leta, aj keď mnohí správcovia a predsedovia spoločenstiev čerpajú v tomto období dovolenky. Letný odborný seminár sa konal v utorok 9. augusta 2022 v Bowlingovom národnom centre v Bratislave a napriek “letnému režimu” sa ho napokon zúčastnilo 30 ľudí. Teší nás skutočnosť, že aj počas leta majú správcovia a predsedovia chuť sa vzdelávať.

Ústredným cieľom semináru bolo prejsť celý zákon č. 182/1993 Z. z. od A po Z. Samozrejme sa nám to úplne nepodarilo, hlavne z dôvodu vysokej aktivity účastníkov, čo nás teší. Problematických ustanovení má bytový zákon viac ako dosť a preto bola ku každému bodu aj živá diskusia. Seminár sme ukončili až niečo pred šiestou hodinou prednáškou JUDr. Petra Golhu z Generálnej prokuratúry SR, ktorý na záver správcom povedal niečo viac o ich trestnej zodpovednosti pri výkone správy.

Napriek tomu, že seminár sa konal v Bratislave, prišli ľudia z celého Slovenska, čo si nesmierne vážime. Sme radi, že sa nám podarilo uskutočniť interaktívny seminár čisto z tém týkajúcich sa bytového zákona, po ktorom účastníci odchádzali bohatší o ďalšie vedomosti.

O návrhu účastníkov organizovať podobné semináre častejšie budeme intenzívne uvažovať. Všetkým zúčastneným ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Všetky polia sú povinné.Viac nezobrazovať
Lepšie správy