Blogy a články

LIMODOR F/M-EC – patentovaná novinka

11. 10. 2019 - Ing. Jozef Mihál, J. M. TRADE, spol. s r.o.

Nový úsporný „all inclusive“ ventilátor LIMODOR F/M-EC. Zasa to je potvrdené – Všetci sa snažia napodobniť LIMODOR a nikomu sa to nedarí.

Rakúska firma LIMOT stále vyvíja nové vetracie systémy orientované na potreby zákazníkov a zvyšovanie kvality ich života. To je dôvodom, prečo jej ventilátory dlhé roky využíva na vetranie kúpeľní a WC s rodinných domoch, bytových domoch, hoteloch a viacúčelových domoch až 80%  budov v Rakúsku. Sú najpredávanejšie aj v Nemecku a Švajčiarsku.

Ventilátory LIMODOR = TOP kvalita.

Tlakové odvetranie WC, kúpeľní a kuchýň. A tiež individuálne vetranie s rekuperáciou pre centrálne a decentrálne vetranie bytov alebo miestností. Po profesionálnom elektrickom zapojení spoľahlivo fungujú mnoho rokov aj po záruke bez potreby externej údržby. To sú vetracie systémy LIMODOR.

Firma LIMOT v tomto roku prišla s ďalšou praktickou a užitočnou novinkou. LIMODOR F/M-EC –  rakúsky patent č. 410125 a európsky patent č. 1028295.

Čo chránia patenty?

Systém voliteľnej komplexnosti vetracej služby, systém energetickej úspornosti, systém jednoduchosti montáže, systém dlhodobej prevádzky bez externého servisu.

Z toho plynú praktické úžitkové hodnoty pre užívateľa:

– Možnosť regulácie vetracieho výkonu od 15m3/h – 100m3/h
– Možnosť prevádzky na čiastočný či plný výkon
– Úspora elektriny o ďalších 40-50 % oproti štandardným ventilátorom LIMODOR F/M
– Voľba konštantného objemového prietoku alebo konštantných otáčok
– Nastaviteľný dobeh
– Nastaviteľný oneskorený štart, možnosť aktivácie odloženého štartu a intervalovej  prevádzky
– Optická a zvuková indikácia kontroly filtra
– Rovnaký plášť a schéma zapojenia ako LIMODOR F/M s tesnou spätnou klapkou
– Krytie IPX5 – možnosť odvetrávanie pár priamo zo sprchovacej kabíny
– Prepojenie efektívneho odvetrávania WC-misy priamo z miesta vzniku pachov
– s adaptérovou doskou (plošných spojov) EC sú možné ďalšie prídavné moduly

Odvetrávací ventilátor LIMODOR F/M-EC s jednoduchou montážou je vhodný na montáž do kúpeľne, WC, kuchyne a denných miestností – a to do steny či stropu. Tento prístroj očarí svojimi všestrannými aplikačnými možnosťami a výraznou úsporou montážneho času pri jeho kompletizácii. Odpružená ventilátorová vložka, ktorá tvorí s krycím rámom jeden celok, preklenuje montážnu hĺbku do 80 mm a montuje sa bez použitia náradia. Zariadenie je k dispozícii vo verzii na omietku, ako aj pod omietku.

Ventilátorovú vložku LIMODOR F/M-EC je možné osadiť do nového, ako aj existujúceho plášťa LIMODOR F/M.

Odložený štart, nastaviteľný dobehový čas a intervalová prevádzka, ako aj zvuková či optická indikácia výmeny filtra sú k dispozícii bez príplatku už v štandardnej výbave.

Široké možnosti nastavenia ponúka LIMODOR F/M-EC tiež pri voľbe množstva odvetraného vzduchu. Vyšší stupeň plného výkonu s objemovým prietokom 30/40/60 alebo 100 m3/h a nižší stupeň čiastočného výkonu 15/20/30/40 m3/h je možné zvoliť spínačmi DIP na doske plošných spojov.

Tak isto je možné si vybrať, či má zariadenie pracovať s konštantným objemovým prúdom alebo konštantnými otáčkami.

Technológia EC ponúka 40-50 % úsporu elektrickej energie v porovnaní s inými modelmi. Pomocou adaptérovej dosky EC je možné dopĺňať prídavné moduly, ako aj ovládanie podľa vlhkosti, pohybový senzor či časovací modul.

Zaujímavý je aj multi-modul pre dodatočné časové nastavenia pri dobehu, odložený štart, intervalové ovládanie a tretí prevádzkový stupeň.

Ďalšie informácie vrátane cien nájdete na stránke www.limodor.sk v sekcii Produkty a Na stiahnutie


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Všetky polia sú povinné.Viac nezobrazovať
Lepšie správy