Blogy a články

Návrh vyhlášky ÚRSO o cenovej regulácii dodávky plynu (+ dôvodová správa)

15. 08. 2022 - JUDr. Mgr. Marek Perdík, predseda ZLSBD

Vysoké ceny plynu na trhu spôsobili vrásky vysokému počtu obyvateľov, najmä tým, ktorí sa spoliehajú na „dobro“ tretích osôb. Platí to vo vzťahu k politickým reprezentantom, ale priznajme si, že najhoršie slová si vypočujú správcovia a predsedovia spoločenstiev, ktorí musia vysvetľovať zvýšené zálohové predpisy. Je možné špekulovať, či je zásah orgánov verejnej moci, najmä kompetentných ministerstiev dostačujúci, no každopádne treba zobrať na vedomie fakt, že legislatívne úpravy v oblasti energetiky spôsobili zavedenie nových inštitútov,, pojmov a pod.

Najdôležitejším faktom ale aj úprava rozsahu cenovej regulácie dodávky plynu aj o vlastníkov bytov bytov a nebytových priestorov v tých domoch, ktoré disponujú vlastnou kotolňou.

Návrh vyhlášky Úradu pre reguláciu sieťových odvetví, ktorou sa ustanovuje cenová regulácia dodávky plynu si môžete otvoriť a prečitať na nižšie uvedenom odkaze spoločne aj s osobitnou a všeobecnou dôvodovou správou.

V prípade záujmu o podanie pripomienky do medzirezortného pripomienkového konania nám ju prosím pošlite na e-mail sprava@lepsiasprava.sk najneskôr do 31.8.2022, prípadne ju napíšte formou komentu do tohto príspevku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Všetky polia sú povinné.Viac nezobrazovať
Lepšie správy