Blogy a články

Príspevky ZLSBD do diskusného fóra s Ministerstvom financií o legislatívnych zmenách

20. 07. 2020 - Nina Sovič, výkonná riaditeľka ZLSBD

Kompletne spracovaný materiál s odôvodnením a všetkými potrebnými informáciami si môžete stiahnuť kliknutím na uvedený odkaz:

Radi by sme vás touto cestou informovali o dobrých správach, ktoré sa týkajú asi najzásadnejšej otázky, ktorú sme v poslednom období riešili či už interne v rámci Združenia pre lepšiu správu bytových domov alebo na zhromaždení delegátov, odborných kongresoch, seminároch a v neposlednej rade na legislatívnom kolégiu.

Ministerstvo financií SR je otvorené diskusii k dlhodobo zanedbávaným problémom a témam vo vzťahu k bytovému zákonu. Na základe stretnutí s predstaviteľmi Ministetsva financií SR sa otvárajú problematické témy a veríme, že sa stanete súčasťou týchto zmien. Vzájomnými rozhovormi sme dokázali dospieť k potrebe iniciovať zmeny v legislatíve a o výsledkoch z pripravovaných diskusií budete informovaní. Oficiálny list k otvoreniu nových tém obsahuje 8 bodov diskusie a prečítať si ho môžete po kliknutí na tlačidlo nižšie.

Už mnohokrát sme sa vyjadrili, že v spojení je sila. Uvedomujeme si, že jednotlivci v zastúpení správcov alebo predsedov SVBaNP majú iba malé šance, aby ich požiadavky na zmenu boli vypočuté kompetentnými orgánmi verejnej moci Slovenskej republiky. Naše Združenie je však hlasom vás všetkých.

Našim cieľom je v prvom rade zastupovať vaše najlepšie záujmy. Aj preto vám chceme dať príležitosť vyjadriť sa k zásadným otázkam, ktoré budú na rokovaní s Ministerstvom financií SR otvorené.

Navrhované okruhy otvorených tém môžete obohatiť o vlastné skúsenosti, podnety, prípadne nám podajte odôvodnené návrhy, ktoré by sme dokázali pretaviť do nového znenia zákona. Ste to vy, kto tvorí dotknutú skupinu a sú to práve vaše problémy a otázky z praxe, ktoré chcete riešiť.

Svoje podnety môžete pridávať

  • ako komentáre k jednotlivým témam v diskusnom fóre, na ktoré dostanete po kliknutí na tlačidlo nižšie
  • odoslaním podnetu, návrhu či názoru na e-mail zakon@lepsiasprava.sk

Vopred ďakujeme za všetky vaše podnety a súčinnosť pri vytváraní nového právneho predpisu, ktorý má slúžiť vám a nie vy jemu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Všetky polia sú povinné.Viac nezobrazovať
Lepšie správy