Blogy a články

Združenie na Letavách 2018

27. 08. 2018 - tím ZLSBD

V rekreačnej oblasti Kokava – Línia sa Združenie začiatkom augusta zúčastnilo 33. ročníka letného umeleckého tábora, ktorý organizuje Občianske združenie LETAVY. Cieľom letného tábora je združiť mladé talenty z celého Slovenska a dať im možnosť prostredníctvom lektorov, zlepšiť sa vo vybranej umeleckej disciplíne, ako napr. divadelná, výtvarná, filmová, hudobno-tanečná, literárna alebo umelecká fotografia.

Lektori, ktorí sa pravidelne zúčastňujú na Letavách sú predovšetkým zo Slovenska, ako napr. herec Marek Majeský, herečka Jana Oľhová či tanečník Ladislav Cmorej, ale aj z Českej republiky, Maďarska Poľska aj Rakúska. Mladí účastníci spolu s lektormi na konci týždňa predstavia svoje diela formou výrobkov, tvorby alebo predstavenia. Združeniu pre lepšiu správu bytových domov nie sú ľahostajné mladé nádejné talenty, preto sa rozhodlo podporiť tento dlhoročný projekt a prispieť tak k ich rozvoju.

 

Mladých talentov sme sa rovnako pýtali na tému bývanie v paneláku. Kreatívci neváhali a poskytli nám zaujímavé názory a inšpiratívne pohľady na otázku „Prečo zostať bývať v paneláku?“. Odpovede sme si nechceli nechať pre seba, nakoľko vás môžu pobaviť rovnako dobre ako nás.

Prečo zostať bývať v paneláku?

  1. Lebo mám peknú susedu
  2. Môžete brať susedovi veci z pivnice
  3. Dobrý sused požičia, dobrá suseda dá
  4. Ľudia majú k sebe bližšie
  5. Na chodbe je cítiť všetko čo sa varí
  6. Lebo tam bývajú rôzne národnosti

Leto 2018 sa skončilo, ale už teraz sa tešíme na to ďalšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Všetky polia sú povinné.Viac nezobrazovať