Blogy a články

IV. kongres LEPŠIA SPRÁVA 2020 (3. až 6. marec)

10. 02. 2020 - Nina Sovič

Je tu ďalšie veľké podujatie nášho Združenia a opäť sme posunuli hranicu. IV. kongres, ktorý sa bude konať v hoteli Sitno**** vo Vyhniach od 3. do 6. marca 2020. Pracovali sme na zostavení programu tak, aby sa naozaj bolo na čo sa tešiť, aby bol zaujímavý, aktuálny a po obsahovej stránke pre každého z účastníkov prínosný. Veríme, že sa nám to podarilo a v tejto chvíli si môžete pozrieť celý program po kliknutí na tlačidlo nižšie.

Na čo sa v rámci programu môžete tešiť?

Prístup k videoarchívu z kongresu pre každého účastníka

Novinkou na kongrese bude získanie automatického prístupu k videoarchívu z prednášok a diskusných fór z celého kongresu pre každého účastníka. V archíve tak nájdete videozáznamy všetkých diskusných fór či prednášok, ktoré ste počas kongresu nestihli absolvovať alebo tie, ktoré si budete chcieť pozrieť opätovne.

Pripravte sa na „nultý deň“ kongresu

Príďte na kongres už v utorok 3. marca a vypočujte si verejnú diskusiu s odborníkmi na tému legislatívneho zámeru nového zákona „o správe bytových domov“. V rámci legislatívneho kolégia ZLSBD sme spracovali „50 téz nového zákona“ v podobe všeobecných pravidiel, princípov a inštitútov, ktoré máme v záujme hájiť v kontakte s legislatívnou mocou a orgánmi verejnej moci. V diskusii bude prítomný aj Ing. Miloš Hajdin z odboru koncepcie bývania a mestského rozvoja Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Ako je na tom celková bezpečnosť bytových domov?

Nedávne nešťastné udalosti výbuchu plynu v bytovom dome na Mukačevskej ulici 7 poukázali na deficit dôležitých bodov v legislatíve. Čo musí urobiť správca alebo predseda, aby vzniku podobných situácií predišiel a čo robiť ak už k nešťastiu dôjde? Čo je potrebné v legislatíve vo vzťahu k revíziám a celkovej kontrole bytových domov zmeniť a ako to dosiahnuť? To sa už dozviete v diskusnom fóre na tému „Bezpečnosť v bytových domoch po tragickej udalosti výbuchu plynu na Mukačevskej 7 v Prešove. Dopady v kontexte výkonu správy.“

Budeme diskutovať aj o aktuálnych otázkach zákona č. 476/2019 Z. z.

Na kongrese sa budete môcť dozvedieť aký má praktický význam zavedenie inštitútu domového poriadku do bytového zákona, či aké sú primerané sankcie za porušenie domového poriadku a aká je ich vymožiteľnosť. Novinkou je aj montáž zdvíhacieho zariadenia v bytovom dome, ktorá je možná aj bez súhlasu ostatných vlastníkov. K týmto a mnohým ďalším podtémam sa budú venovať odborníci v rámci diskusného fóra venovaného práve zákonu č. 476/2019 Z. z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 182/1993 Z. z. o vlastníctve bytov a nebytových priestorov.

Večer si oddýchnete pri programe plnom zábavy, tanca a dobrého vínka

Opäť sa môžete tešiť na skvelú zábavu, ktorá na vás bude čakať po skončení odbornej časti programu. V stredu, v prvý večer vám do tanca zahrá ľudová hudba „Dobrá cimbalovka“, ktorú si možno pamätáte z jesenného kongresu a tiež sa môžete tešiť na diskotéku od samotného majstra Československa v djingu ’89 Apa Egryho. Zlatým klincom vo štvrtok bude vystúpenie Evy Mázikovej, ktorá určite rozprúdi zábavu a všetkých naladí na tú správnu tanečnú nôtu. Okrem toho vás bude čakať mnoho menších aj väčších prekvapení, ktorými vás budeme dávkovať postupne.

Do kongresu ostáva necelý mesiac, a preto neváhajte a registrujte sa už dnes, kým je ešte voľno.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Všetky polia sú povinné.Viac nezobrazovať