Blogy a články

Krízový štáb SR pre koronavírus zakázal všetky spoločenské podujatia

09. 03. 2020 - Marek Perdík

Ústredný krízový štáb SR rozhodol, že od utorka 10. 3. 2020 na 14 dní platí plošný zákaz kultúrnych, športových, mimoškolských alebo iných spoločenských podujatí. Informoval o tom premiér Peter Pellegrini.

Vzhľadom na mimoriadnu situáciu šíriaceho sa vírusu Covid-19 a nevyhnutnosť preventívných opatrení je potrebné prijať opatrenia, ktoré zasahujú do bežného života občanov, a teda aj vlastníkov bytov a nebytových priestorov. Zákaz organizovania podujatí je plošný a nebude rozlišovať, či je organizátorom samospráva, alebo ide o súkromnú akciu.

Združenie pre lepšiu správu bytových domov ruší až do odvolania všetky svoje verejné odborné semináre, workshopy a diskusie. Vo vzťahu k správe bytových domov odporúčame neorganizovať schôdze a zhromaždenia minimálne počas nasledujúcich 14 dní, teda do 24. marca 2020 a hlasovanie o konkrétnych otázkach odložiť na neskôr.

Z dôvodu vydania plošného zákazu nebude možné neorganizovanie schôdzí považovať za porušovanie spotrebiteľských práv a tak za túto „nečinnosť“ udeľovať ani sankcie. Pokutu je možné uložiť len za porušenie karantény.

Všetky informácie zo seminárov a prednášok vám budeme podávať prostredníctvom webinárov, online prezentácií a online chatu. O všetkom budete čoskoro informovaní.

Veríme v skoré a pozitívne vyriešenie celej situácie a že sa budeme môcť čo najskôr spoločne vrátiť k našej každodennej činnosti. V prípade otázok sme pre vás k dispozícií na našej bezplatnej infolinke 0800 500 967.

Ďakujeme za pochopenie.

1 komentár

  1. Dobrý deň,
    oceňujem Vašu iniciatívu a v súvislosti s vyhlásenou mimoriadnou situáciou v SR a blížiacou sa jarnou deratizáciu, dezinsekciou a dezinfekciu som navrhol správcovi cez firmu, ktorá vykonáva uvedené činnosti a jarnom a jesennom období zabezpečiť dezinfekčné prostriedky pre bytový dom na prípadnú možnosť vykonania dezinfekcie hlavne kľučiek vchodových dverí, dverí spoločných priestorov, spoločných chodby a výťahu. Navrhujem preplatiť cez FPÚaO a tieto dezinfekčné prostriedky sústrediť u zodpovednej osoby v jednotlivých vchodoch. Zastávam právny názor, že nie je potrebné vykonať hlasovanie v dôsledku vyhlásenej mimoriadnej situácie.
    Prosím o Vaše stanovisko
    S úctou
    bohumirzatko@gmail.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Všetky polia sú povinné.Viac nezobrazovať