Určenie správcu bytového domu ako účastníka stavebného konania pri rekonštrukciách bytov, nebytových priestorov a bytových domov
14. 02. 2020 - Marek Perdík
(1)
(0)
Prerabky bytov su téma sama o sebe, je to podobne ako v jednej nemenovanej relacii kde prvé čo nový vlastnik rieši je dispozicia bytu a ktoru priečku či dvere presunie. Podla jedneho statika udajne i nenosna priečka sa často stáva rokmi i nosnou. Vlastnik ešte ani nieje vlastnikom iba podpiše zmluvu a už počuť zbíjačku no jedine čo mu media poradia je vyvesiť kratky oznam na nastenku „rekonštruujeme“ a od 6:00 do 22:00 sa už nočný opozdilci nevyspia… Osobne som zažil vašnivu prerabku kde okrem kachličiek zrušili i stenu do susedovej kúpelne…
Súhlasím; poznatky z praxe ukazujú, že takáto úloha správcu bola prospešná či užitočná pre všetkých vlastníkov bytov v dome.
Súhlasím, ale nielen správcu ale aj predsedu spoločenstva VBaNP aj keď viem, že pre predsedov spoločenstiev je jednoduchšie komunikovať s vlastníkmi bytov, lebo ich spravidla dokonale pozná.
U nás v dome sme dokonca riešili aj zásah do nosnej priečky domu s tým, že to bolo vlastníkovi schválené, ale išlo to postupom: projektové riešenie od statika, prerokovanie na zhromaždení vlastníkov bytov, stavebný úrad a jeho povolenie a realizácia s osobným dohľadom statika. Samozrejme, že som to všetko zorganizoval ja ako predseda, ale môj prístup je taký, že vlastníkom treba pomáhať a nie ich sankcionovať. Všetci zúčastnení boli nakoniec spokojní.
Anton – predseda SVBaNP