Blogy a články

VI. online LEPŠIA SPRÁVA 2021

04. 03. 2021 - Mgr. Nina Sovič

Žiaľ ani jarný kongres sa nám vzhľadom na nepriaznivú pandemickú situáciu nepodarilo uskutočniť spoločne s vami osobne, to však neznamená, že to necháme tak. Preto sme sa rozhodli aj naše hlavné jarné podujatie presunúť do online priestoru. A nevynecháme pritom ani vás.

Tentokrát sme vás dlhšie napínali čo sa programu VI. LEPŠEJ SPRÁVY 2021 týka, no veríme, že ste sa o jeho kvalitu napriek tomu neobávali. Aj tentokrát sme pripravili pútavý až trojdňový program plný diskusných fór nielen s tradičným osadenstvom odborníkov zo ZLSBD, ale aj iných odborníkov, ktorí majú čo k témam povedať a ktorým dovolí súčasná situácia sa nášho podujatia či už osobne alebo aspoň na diaľku zúčastniť.

VI. LEPŠIA SPRÁVA 2021 bude vysielaná online v termíne 17. – 19. marca 2021 (streda – piatok) na www.lepsiasprava.sk

Časový harmonogram programu sme prispôsobili online podmienkam

Je veľký rozdiel byť fyzicky prítomný na prednáške a aktívne sa zapájať do diania programu, či prehodiť zopár slov s ďalšími účastníkmi, a sedieť pri počítači celý deň sledovaním online programu celý deň. Uvedomujeme si, že je náročné vydržať tak celý deň a pozerať do monitoru vašich počítačov niekoľko hodín. Aj túto skutočnosť sme zobrali na zreteľ a program každého jedného dňa sme koncipovali tak, aby posledná prednáška či diskusné fórum skončilo maximálne o 15:30 hod.

Automatický prístup k video archívu zo VI. LEPŠEJ SPRÁVY 2021 a celý archív aj na USB kľúči

Tak ako aj po minulé roky, každý účastník získa bezplatne automatický prístup k prehľadnému video archívu všetkých prednášok a diskusných fór, ktoré si bude môcť kedykoľvek pozrieť znova. Navyše sme pre účastníkov pripravili aj všetky diskusie a prednášky na USB kľúči, ktorý im bude doručený poštou. Nemusíte sa tak obávať, že niektorý z dní online vysielania nebudete môcť byť prítomní, pretože si zmeškaný program budete môcť nájsť po jeho spracovaní priamo vo video archíve.

Program sme zostavili až zo 14-tich diskusných fór

Ostávame verní osvedčenému formátu interaktívnych diskusných fór, ktorých súčasťou sa môžete stať aj na diaľku, prostredníctvom zapojenia sa do jednotlivých diskusií formou položenia otázky. Môžete tak urobiť buď prostredníctvom „četu“ na našej web stránke www.lepsiasprava.sk, položením anonymnej otázky cez formulár nachádzajúci sa pod videom živého vysielania alebo formou sms na tel. č. 0911 230 012. Tešiť sa môžete na témy ako sú napríklad praktický pohľad na výpoveď zmluvy o výkone správy, mnohokrát problematické odovzdanie dokumentácie a dokladov domu pri výkone správy, správa bytového domu správcom po uplynutí výpovednej lehoty zo zmluvy o výkone správy bez zmeny formy správy a mnoho ďalších.

Členovia ZLSBD získajú ďalšie bytíky

Celý online prenos VI. LEPŠEJ SPRÁVY 2021 vrátane automatického prístupu k archívu je spoplatnený sumou 45 eur pre členov ZLSBD a 100 eur pre nečlenov. Členom ZLSBD sa automaticky výška poplatku pripočíta ku kreditom vo forme bytíkov, za ktoré si budete môcť zakúpiť vzorové zmluvy či dokumenty v našom E-SHOPE. Pozor, pribudlo mnoho ďalších dokumentov, na ktoré môžete svoje bytíky minúť.

Každý účastník automaticky získa „Manuál vedenia schôdzí a zhromaždení vlastníkov bytov a NP“ a „Praktický manuál ochrany osobných údajov“

Pre účastníkov sme si pripravili nie jeden, ale rovno dva bonusy v podobe praktického manuálu vedenia schôdzí a zhromaždení vlastníkov a praktického manuálu ochrany osobných údajov, ktoré vám pomôžu vyhnúť sa problémom a možným pochybeniam v súvislosti s výkonom správy či už v oblasti organizácií schôdzí a zhromaždení vlastníkov alebo pri porozumení ochrany osobných údajov. Oba tieto dokumenty získa bezplatne každý z účastníkov VI. LEPŠEJ SPRÁVY 2021.

Prehľadný graficky spracovaný zoznam povinných revízií pre každého účastníka ako bonus

Pre niekoho možno banalita, no prie niekoho veľká pomôcka. Prehľad všetkých povinných revízií spolu s lehotami sme spracovali špeciálne pre túto udalosť. Každý účastník ho samozrejme dostane bezplatne. Dúfame, že vám pomôže 🙂

Poukážka na dezinfekciu spoločných priestorov BD od spoločnosti UMYJEM TO SK s. r. o.

Dnes ešte viac ako kedykoľvek predtým je dôležité dbať na bezpečnosť v bytových domoch. Žiaľ nie každý vlastník sa správa zodpovedne počas svojho pobytu v spoločných priestoroch bytového domu, a preto je nutné dbať na zvýšenú prevenciu pred šírením korona vírusu napríklad kvalitnou dezinfekciou. Ďakujeme nášmu partnerovi, spoločnosti UMYJEM TO SK s. r. o., ktorá sa rozhodla venovať každému účastníkovi poukážku vo výške 50 eur v prípade potreby dezinfekcie spoločných častí a zariadení bytového domu.

Termín VI. LEPŠEJ SPRÁVY 2021 sa blíži, a preto neváhajte už ani chvíľu a registrujte sa čo najskôr. V prípade akýchkoľvek otázok sa na nás neváhajte kedykoľvek obrátiť. Tešíme sa na vás!

Okrem iného sa dozviete aj odpovede napr. aj na tieto otázky:

 1. Čo v prípade, ak vlastníci rozhodli o výpovedi zo zmluvy o výkone správy, ale nerozhodli o poverenej osobe a podali výpoveď touto formou?
 2. Ako sa reálne domôcť povinnosti odovzdania dokumentácie v prípade nečinnosti bývalého správcu alebo SVB?
 3. Má správca povinnosť spravovať dom aj po podaní výpovede?
 4. Do akého dátumu je predseda SVB povinný oznámiť Okresnému úradu svoje rodné číslo za účelom aktivácie elektronickej schránky?
 5. Ako a do kedy vykonať vyúčtovanie za rok 2020 a ako ho predložiť?
 6. Do akého dátumu je osoba správca povinní vybaviť určené meradlo a pomerový rozdeľovač tepla funkciou diaľkového odpočtu a za akých podmienok?
 7. Majú vlastníci v zmysle navrhovaného zákona o elektronických komunikáciách právo na náhradu za osadenie telekomunikačného zariadenia napr. na streche domu?
 8. Je výmena okien jedným z vlastníkov zmenou vzhľadu domu?
 9. Je možné uplatňovať DPH zo zálohového predpisu?
 10. Pohľad ZLSBD na usporiadanie vzťahov medzi vlastníkmi navzájom a tretími osobami po zániku spravovaného domu.
 11. Aký typ daňového priznania podáva zástupca vlastníkov alebo predseda SVB ak má príjem len z výkonu tejto funkcie, prípadne aj iný príjem?
 12. Čo je prioritou ZLSBD vo vzťahu k pripravovanej novej legislatíve obchodných spoločností a družstiev?
 13. Je zverejnenie údaja o zdravotnom stave vlastníka trestným činom?
 14. Môže byť likvidátorom SVB jeho predseda alebo mandatár?
 15. Ako reálne môže vzniknúť SVB zo zákona?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Všetky polia sú povinné.Viac nezobrazovať
Lepšie správy