VII. KONGRES LEPŠIA SPRÁVA 2021

Moderná správa budov v roku 2021


Pod záštitou Štátneho fondu rozvoja bývania

Pozrite si krátke video o priebehu a atmosfére kongresu

Pozrite si čo o našom kongrese povedali účastníci

Všetky diskusné fóra a prednášky zo VII. kongresu LEPŠIA SPRÁVA 2021 môžete pozrieť po kliknutí na tlačidlo vyššie. Každý účastník kongresu aj online sledovalia dostali prístupové údaje, pomocou ktorých sa do archívu môžu dostať. Tí z vás, ktorí sa kongresu nestihli zúčastniť osobne ani online, si môžu prístup stále zakúpiť. Členovia ZLSBD si môžu prístup k archívu zakúpiť za poplatok 49 eur a nečlenovia za 100 eur.

Už teraz sa môžete tešiť na VIII. kongres LEPŠIA SPRÁVA 2022 v hoteli Sitno**** vo Vyhniach, v termíne 16. – 18. marca 2022!

Všetkým účastníkom, partnerom aj diskutujúcim by sme sa ešte raz chceli srdčene poďakovať za skvelú atmosféru, ktorá vládla počas všetkých troch dní kongresu a veríme, že vás neopustila ani po návrate domov. Po roku a pol prestávky od živých kongresoch sme mali možnosť stretnúť sa opäť na živo a dúfame, že nie poslednýkrát.

Za každú spätnú väzbu, či už k odbornému programu alebo organizácii budeme naozaj vďační. Vďaka vašim spätným vezbám budeme vedieť do budúcnosti vychytať všetky detaily a urobiť tak náš kongres ešte lepším.

Záštitu nad jesenným kongresom prevzal ŠTÁTNY FOND ROZVOJA A BÝVANIA. Kongresu sa zúčastnilo 259 účastníkov, z toho  82 účastníkov bolo súčasťou kongresu prostredníctvom živého vysielania. Poďakovanie patrí našim generálnym partnerom PREMIUM INSURANCE COMPANY Ltd., UMYJEM TO SK s.r.o. Ferdinandy Consulting Slovakia s.r.o. a Finlegal services, s.r.o., ako aj všetkým nižšie uvedeným partnerom kongresu, bez ktorých by sme náš kongres nemohli zorganizovať.

Workshop o požiarnej bezpečnosti v bytových domoch

Novinkou na kongrese bol workshop na tému požiarnej bezpečnosti v bytových domoch, ktorého sa zúčastnilo OZ Hasiči Košice, OZ 3 metre k životu, Asociácia pasívnej požiarnej ochrany SR a spoločnosť ALATYR venujúca sa hasiacim systémom. Na workshope si mali možnosť správcovia a hasiči vymeniť svoje skúsenosti a rozdiskutovať problematiku požiarnej bezpečnosti v bytových domoch. Sme radi, aký počet ľudí sa workshopu zúčastnil a už teraz vám môžeme sľúbiť, že v marci vo Vyhniach pre účastníkov chystáme prekvapenie v podobe ďalšieho workshopu, tentokrát ešte viac interaktívneho a téme sa budeme venovať aj v diskusnom fóre. Teší nás aj záujem hasičov o túto problematiku a veríme, že skúsenosti, ktoré im sprostredkovali správcovia a predsedovia boli pre nich rovnako prínosné ako tie, ktoré odovzdali oni účastníkom počas workshopu.

Vyskúšali sme si elektronické hlasovanie v praxi

Tohtoročnou horúcou novinkou v oblasti výkonu správy je určite aj možnosť elektronického hlasovania vlastníkov. Diskusných fór a článkov na túto tému sme mali mnoho, no je iné vyskúšať si elektronické hlasovanie v praxi. Túto možnosť mali účastníci na našom kongrese a o technickú stránku elektronického hlasovania sa postarala platforma resitech, v ktorej elektronické hlasovanie prebehlo. So spoločnosťou resitech úzko spolupracujeme najmä v oblasti legislatívnej úpravy platformy, aby elektronické hlasovanie cez resitech bolo z právneho hľadiska naozaj v poriadku. Výsledky z elektronického hlasovania zverejníme čoskoro.

Podpísali sme exkluzívnu dohodu s poisťovňou PREMIUM

Teší nás, že sme na našom kongrese priamo počas programu mali možnosť uzavrieť a podpísať exkluzívnu dohodu s poisťovňou PREMIUM INSURENCE COMPANY Ltd., ktorá prinesie všetkým našim členom mnoho výhod v oblasti poistenia.

Vyhodnotenie súťaže o najšpinavšiu fasádu 2021

Nechýbalo ani vyhodnotenie súťaže o najšpinavšiu fasádu 2021 s vyhlásením výhercov. Bytový dom, ktorý sa umiestnil na treťom mieste získal 15 % zľavu na kompletné umytie bytového domu a 200 bytíkov od ZLSBD, druhé miesto získalo až 30 % zľavu na kompletné umytie bytového domu a 300 bytíkov od ZLSBD a nakoniec prvé miesto sa môže tešiť z 50 % zľavy na kompletné umytie bytového domu a 500 bytíkov od ZLSBD a ako bonus získava každý výherca aj bezplatné ročné členstvo v ZLSBD.

Dražba obrazu vo štvrtok

Počas štvrtkového programu sa hostia mohli zúčastniť ukážky dražby. Tentokrát sme však nedražili byty, ale krásny pestrofarebný obraz namaľovaný dvoj-ročnou umelkyňou, ktorý výhercovi rozžiari v tomto pochmúrnom období jeho byt. Výťažok z dražby poputuje na nadáciu venujúcu sa deťom s mozgovou obrnou.

Pošlite nám fotku v tričku ZLSBD a vyhrajte bezplatný

vstup na seminár BRATISLAVSKÉ SPRÁVCOVSKÉ DNI!

Pošlite nám Vašu fotografiu v tričku ZLSBD a získajte jednu z troch zajímavých cien:

  1. bezplatný vstup na pripravovaný odborný seminár „Bratislavské správcovské dni“, ktorý sa bude konať 10. – 11. novembra v Bratislave (viac info čoskoro)
  2. 200 bytíkov, ktoré môžete použiť na nákup vzorových zmlúv a dokumentov (ak ste členom ZLSBD)
  3. balíček ZLSBD

FOTOGRAFIU NÁM POŠLITE NA E-MAIL sovic@lepsiasprava.sk najneskôr do 5. novembra 2021

VII. kongres LEPŠIA SPRÁVA 2021 vo fotografiách

Referencie od účastníkov VII. kongresu LEPŠIA SPRÁVA

„V krátkosti by som sa chcel poďakovať za výborne pripravený, zorganizovaný, odprezentovaný VII. kongres Lepšia správa. Celé podujatie prebehlo na úrovni a Lepšia správa je už teraz „najlepšia správa“ . Prajem celému kolektívu veľa ďalších nápadov, vytrvalosti, aby ste boli dobrí ako doteraz. Ale ako sa hovorí trochu kritiky nezaškodí, tak by som veľmi ticho poznamenal, že menej je niekedy viac a možno by nebolo na škodu zredukovať množstvo tém a vtesnať viac priestoru pre analýzu danej témy, mám tým na mysli viac debatovať o danej téme. Ďakujem a dúfam, že sa vidíme na ďalšom kongrese.“
PhDr. Imrich Bognár, Mestský podnik bytového hospodárstva, s.r.o., Veľký Meder

„Dovoľte mi, aby som vyjadril svoju maximálnu spokojnosť s témami, ktoré boli na kongrese prezentované, ako aj s odbornými vedomosťami prednášateľov. Organizácia kongresu bola na vysokej organizačnej úrovni. Oceňujem možnosť voľby v dvoch prednáškových sálach. (veľká sála a malá sála) Bolo z čoho vyberať, témy a program boli  veľmi zaujímavé. Z kongresu som si odniesol veľa užitočných vedomostí, ktoré určite využijem vo svojej funkcii predsedu spoločenstva.“
Peter Grosinger, predseda SVB Kadnárova 63, 65, 67, Bratislava


„Kongres v Jasnej v tomto roku bol rovnako kvalitny ako všetky predchádzajúce, ktoré organizujete ako združenie. Zabezpečené bolo všetko od ubytovania, cez stravu a hlavne kvalitných partnerov pre plánované prednášky. Večerný program bol tiež primeraný v oba večery. Zúčastnení prednášajúci partneri boli ochotní diskutovať aj po prednáškach a odpovedať na jednotlivé požiadavky účastníkov. Atmosféra bola vynikajúca, ľudia príjemní. Prajem Vám, aby všetky Vami organizované akcie boli aj naďalej v takomto štandarde a atmosfére. A drobné nehody – nuž, sme všetci len ľudia a občas potrebujeme aj oddychovať. Veľa úspechov a spokojných klientov prajem“
Miroslava Korcová, DomaPro Správcovská, s. r. o., Partizánske


„Sledovala som VII. kongres a ďakujem za všetky témy, ktoré Ste prezentovali. Aj oblasť Správa domov je v SR veľmi komplikovaná, čo ukázal aj posledný kongres. Vidieť, že chcete, aby ľudia žili dôstojne, a aby sa v bytových domoch dodržiavali právne normy. Vašu prácu beriete nielen ako povolanie, ale aj ako svoje poslanie. Dali Ste dohromady veľmi dobrú skupinu odborníkov zo správy domov.  Všetkým ďakujem za prístup k riešeniu problémov. Viem, čo je práca s ľuďmi. Viac ako 40 rokov som sa snažila ovplyvňovať myslenie stredoškolákov ako vyučujúca predmetov CHEM, FYZ, BIO, INFORMATIKA. Asi 4 roky som bola zástupcom vlastníkov bytov v bytovom dome s veľmi komplikovanou situáciou. Pán doktor, pracujete s veľkým osobným nasadením, čo vysoko oceňujem. Ale nezabudnite aj pravidelne relaxovať, lebo aj mladým môže zdravie zlyhať. A potom nám, vlastníkom bytov, už nepomôžete. Píšem celkom racionálne, lebo už sa dlhšie chystám požiadať Vás o rady pri riešení problémov v novom bývaní, ktoré som si zabezpečila. Ale ešte chcem predsa počkať na dokončenie projektu garáží pri dome a chcem zistiť, do akej miery sa zlepší situácia v dome. Prajem veľa zdravia a entuziazmu.“
Jozefína Uríková, Liptovský Hrádok

Partneri kongresu

GENERÁLNI PARTNERI
PARTNERI
VYSTAVOVATELIA
VEREJNOPRÁVNI PARTNERI
REKLAMNÍ PARTNERI
MEDIÁLNI PARTNERI
Viac nezobrazovať
Lepšie správy