Blogy a články

Meníme podmienky členstva v ZLSBD

28. 05. 2019 - Marek Perdík, predseda ZLSBD

Prečo sa obmedzovať a určovať si limity?

Existuje vážny dôvod na to, aby sme ako združenie ponúkali členstvo výhradne pre každého len spôsobom “od – do”?

Viacerí zo skupiny správcov a spoločenstiev vlastníkov bytov a nebytových priestorov riešite vstup do nášho združenia tak povediac “od nového roka”. Bolo tomu ako v roku 2018 a je tomu tak aj v súčasnosti. Na jednej strane je tento systém členstva administratívne jednoduchší, ale pre koho? Komu to takto vyhovuje? Ide len o ľahšiu orientáciu v čase ohraničením členstva od 1. januára do 31. decembra? Tento argument odpadáva, pokiaľ odstránite administratívu spočívajúcu v pravidelnej kontrole končiaceho členstva ku konkrétnemu dňu.

V ZLSBD sa snažíme posúvať hranice a administratíva nemôže byť a nie je dôvodom na stopku. Meníme podmienky členstva v tom smere, že sa každý správca alebo spoločenstvo vlastníkov, sa stáva našim členom na 12 mesiacov dopredu od momentu podania prihlášky, elektronicky alebo na vytlačenom formáte. Na jednej strane ostáva výška členského príspevku rovnaká, no na druhej strane paletu výhod členstva pravidelne aktualizujeme a rozširujeme nielen o možnosti našich partnerov, ale hlavne o spôsoby poskytovania rád a informácií, a to najmä praktických. 

Pre už registrovaných členov sme pripravili malé prekvapenie v podobe predĺženia členstva až do dňa podania prihlášky + 12 mesiacov. Zmena podmienok sa ich tak dotkne len v pozitívnom smere a na určitý čas touto zmenou získali bezplatné členstvo. Ak ste si podali prihlášku do ZLSBD napr. 20. apríla a v zmysle podmienok platných k tomuto dňu ste mali členstvo platné do konca roka 2019, predĺžili sme vám členstvo do 20. apríla 2020. Aj tento krok je prejavom našej snahy vychádzať členom v ústrety a dôkazom toho, že byť členom ZLSBD sa oplatí byť, bez čakania 🙂

V prípade záujmu si všetky výhody členstva a podmienky môžete nájsť na podstránke “ako sa stať členom”.

7 komentárov

  1. Jednoducho ste super. Konečne máme na Slovensku Združenie, a ľudí ktorí sa snažia pomáhať ako obyčajným ľuďom – vlastníkom tak aj spoločenstvám. Stále čerstvé informácie z pravej ruky na jednom mieste. Ďakujem a prajem veľa ďalších spokojných členov.

  2. Som milo prekvapená, že mi prišiel tento mail.
    Neviem ako ste ma objavili.
    Samozrejme mám záujem o informácie o správe bytových domov.

  3. Presne ako píše timea bence, kým neprišla táto šikovná skupina ľudi okolo JUDr.Perdíka tak na Slovensku ako sa povie zdochol pes . Za jeden rok práce čo ich sledujem tu ukázali kvalitný potenciál mladých ľudí, ich prínos v tejto problematike obyvateľov je impozantný. Pýtam sa kde boli do teraz a čo robili tie okresné krajské a národné organizácie združujúce spravcov a SVB. Teraz keď tu ukáže ZLSBD trend ako sa to robí , človek zrazu dostáva pozvánky na semináre a školenia pomaly každy týždeň aj od takych organizácii čo som ani netušil , že existujú. Preto tvrdím pán Perdík skvlá práca do toho fajdim Vám a držim palce.

  4. Držím palce ZLSBD, nakoľko už som mala možnosť v minulosti absolvovať semináre aj pre správcov aj pre predsedov SVB v Košiciach. Po 10 ročnej práci v správcovskej spoločnosti a súčasná spolupráca so správcovskými spoločnosťami ako obchodný partner, aj ako vlastník bytu si dovolím povedať, že viem dobre posúdiť rozdielnosť výkonu správy BD. žiaľ musím povedať, že nevedomosť vlastníkov využívajú niektorí správcovia. Ako bývalý správca ma tento stav mrzí a preto vítam Vašu činnosť ako predseda SVB a nový člen ZLSBD, ale aj ako jeden z tisícok vlastníkov bytov. Veľa síl a úspechov prajem.

    1. Ďakujeme za pekné slová a vitajte v ZLSBD 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Všetky polia sú povinné.Viac nezobrazovať