Blogy a články

Predloženie správy o svojej činnosti zástupcovi vlastníkov na schôdzi vlastníkov ako nesplnenie povinnosti správcu bytového domu

06. 08. 2019 - JUDr. Mgr. Marek Perdík

Optika reality je iná ako optika legislatívy. Zákony nedokážu myslieť na všetky situácie, ktoré vznikajú v objektívnej realite a sú predmetom diania vo svete. Následkom tohto rozdielu je vznik sankcii, niekedy z objektívneho a niekedy zo subjektívneho dôvodu. Je legitímnym záujmom každého nielen správcu bytového domu ako podnikateľa, ale aj osoby všeobecne, znižovať výdavky a šetriť financie, avšak nie na úkor práv vlastníkov bytov a nebytových priestorov, najmä spotrebiteľských.

V tomto článku vám predstavíme rozhodnutie Krajského súdu v Košiciach, ktoré určuje, že predloženie správy o činnosti správcu len zástupcovi vlastníkov, nie je postačujúce a je porušením povinnosti pri výkone správy.

2 komentáre k “Predloženie správy o svojej činnosti zástupcovi vlastníkov na schôdzi vlastníkov ako nesplnenie povinnosti správcu bytového domu”

  1. Utvrdzujem sa v tom, že sudcovia sa v tejto problematike všeobecne nevyznajú a chytia sa jednej slamky a tak rozhodnú celý spor. Je toľko protichodných ustanovení, že by s výkladom mal problém aj Najvyšší súd.

  2. To, že vlastník svojím konaním môže účelovo SVB uviesť do súdneho sporu, aby sťažil a znechutili prácu tých malo ľudí čo majú záujem o správu spoločného majetku by mal zákon poriešiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Všetky polia sú povinné.Viac nezobrazovať